kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Jakie dodatki Polacy chcieliby dostawać do pensji?
2015/9/3 20:00:00

Opieka medyczna i karnety sportowe – takie benefity chcieliby otrzymywać Polacy od swoich pracodawców. Coraz chętniej jesteśmy gotowi dopłacać do tych dodatków lub w całości pokrywać ich koszty. Obecnie 70 procent Polaków otrzymuje od swoich pracodawców dodatkowe świadczenia.

Świadczenia dodatkowe dla pracowników zyskują w Polsce na popularności. To, w jakim zakresie są zapewniane, zależy od zajmowanego stanowiska w pracy oraz wielkości firmy. Najczęściej oferują je duże korporacje (blisko 88% z nich korzysta z takiej formy wynagradzania pracowników). Najrzadziej – małe firmy (30%). Wartość świadczeń dodatkowych waha się od 100 do 500 zł na osobę.

- Najpopularniejszym benefitem w Polsce jest prywatna opieka medyczna (otrzymuje ją blisko 50% zatrudnionych). Kolejne miejsce zajmują karnety na siłownie i do klubów fitness. Na trzeciej pozycji (z niewielką różnicą, bo na świadczenie to może liczyć 40% pracowników) znajduje się specjalistyczna opieka medyczna – mówi serwisowi Kazimierz Sedlak, dyrektor firmy Sedlak & Sedlak. Najbardziej cenimy sobie opiekę medyczną – aż 60% zatrudnionych chciałoby ją otrzymywać. Mniej pożądane są karnety sportowe – chęć ich posiadania wyraża 30% pracowników.

Zwraca uwagę to, że przybywa osób, które są gotowe dopłacać do oferowanych świadczeń bądź w całości pokrywać koszty tych obejmujących zasięgiem również członków rodziny. - To świadczy o tym, że stajemy się społeczeństwem, które ceni sobie zdrowie, wygodę i rozwój – podkreśla ekspert.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: benefity, fitness, kariera, opieka medyczna, pracownik, siłownia


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »