kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jakie dodatki Polacy chcieliby dostawać do pensji?
2015/9/3 20:00:00

Opieka medyczna i karnety sportowe – takie benefity chcieliby otrzymywać Polacy od swoich pracodawców. Coraz chętniej jesteśmy gotowi dopłacać do tych dodatków lub w całości pokrywać ich koszty. Obecnie 70 procent Polaków otrzymuje od swoich pracodawców dodatkowe świadczenia.

Świadczenia dodatkowe dla pracowników zyskują w Polsce na popularności. To, w jakim zakresie są zapewniane, zależy od zajmowanego stanowiska w pracy oraz wielkości firmy. Najczęściej oferują je duże korporacje (blisko 88% z nich korzysta z takiej formy wynagradzania pracowników). Najrzadziej – małe firmy (30%). Wartość świadczeń dodatkowych waha się od 100 do 500 zł na osobę.

- Najpopularniejszym benefitem w Polsce jest prywatna opieka medyczna (otrzymuje ją blisko 50% zatrudnionych). Kolejne miejsce zajmują karnety na siłownie i do klubów fitness. Na trzeciej pozycji (z niewielką różnicą, bo na świadczenie to może liczyć 40% pracowników) znajduje się specjalistyczna opieka medyczna – mówi serwisowi Kazimierz Sedlak, dyrektor firmy Sedlak & Sedlak. Najbardziej cenimy sobie opiekę medyczną – aż 60% zatrudnionych chciałoby ją otrzymywać. Mniej pożądane są karnety sportowe – chęć ich posiadania wyraża 30% pracowników.

Zwraca uwagę to, że przybywa osób, które są gotowe dopłacać do oferowanych świadczeń bądź w całości pokrywać koszty tych obejmujących zasięgiem również członków rodziny. - To świadczy o tym, że stajemy się społeczeństwem, które ceni sobie zdrowie, wygodę i rozwój – podkreśla ekspert.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: benefity, fitness, kariera, opieka medyczna, pracownik, siłownia


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»