kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jutro będzie należało do kobiet...
2010/5/17 0:30:00

Takimi oto słowy zakończyła się konferencja dedykowana kobietom biznesu, która odbyła się 12 maja na GPW. Tematem przewodnim konferencji była Strategia Ekspansji: Rynek NewConnect i inwestycje alternatywne.

Celem konferencji było pokazanie kobietom możliwości pozyskiwania kapitału poprzez debiut na Rynku NewConnect oraz generowania zysków poprzez inwestowanie alternatywne.


Konferencję otworzyła Beata Jarosz, Członek Zarządu GPW, która w kilku słowach opowiedziała o historii powstania NewConnect oraz o nadal niedużej ale rosnącej liczbie spółek debiutujących, reprezentowanych przez kobiety. Głównym punktem w programie konferencji była debata z udziałem ekspertów - Małgorzaty Anczewskiej Prezes Zarządu BRE Wealth Management S.A., Marka Nowickiego Wiceprezesa Art New Media S.A, Emila Stępnia Dyrektora Rozwoju NewConnect i Zofii Podhodoreckiej Prezes Auxilium S.A.


Eksperci opowiedzieli m.in. o warunkach jakie musi spełnić firma by debiutować na NewConnect, procesie przygotowania firmy do debiutu, kosztach z tym związanych, o inwestowaniu w sztukę, wina, kruszce i nieruchomości, sposobach minimalizowania ryzyka związanego z inwestowaniem alternatywnym oraz o korzyściach zarówno z debiutu na NewConnect jak i inwestowania alternatywnego. Prezes Auxilium S.A. Zofia Podhorodecka i Wiceprezes Art New Media S.A. (przedstawiciele spółek, które z sukcesem debiutowały na NewConnect) podkreślili, że dzięki debiutowi spółki zyskały łatwy dostęp do kapitału, który zapewnił im szybszy rozwój, prestiż, niepodważalną wiarygodność oraz publicity. Prezes Zarządu BRE Wealth Management S.A. Małgorzata Anczewska, wskazała możliwości wygenerowania ogromnych zysków z inwestycji alternatywnych, zaś Marek Nowicki podkreślił emocjonalną i estetyczną wartość inwestowania w sztukę.


Dyskusję podsumowała Anna Winiarska, Wicedyrektor Departamentu Współpracy z Korporacjami BRE Bank zachęcając uczestniczki do wykorzystania pojawiających się szans rynkowych, a co za tym idzie skorzystania z tak łatwo dostępnych narzędzi finansowania. Dyskusję moderowała Olga Kozierowska promotorka kobiecej przedsiębiorczości , twórczyni Sukcesu Pisanego Szminką.


Część oficjalną zamknęła wypowiedź Sekretarz Stanu Elżbiety Radziszewskiej, która podkreśliła ogromne znaczenie organizowania tego typu wydarzeń dla rosnącej świadomości istnienia tak wielu rynkowych możliwości rozwoju, życząc na koniec uczestniczkom by „Jutro należało do kobiet"...

Organizatorem konferencji „Jutro należy do kobiet" był Sukces Pisany Szminką przy współpracy z BRE Bank, gospodarzem była Giełda Papierów Wartościowych, a honorowym patronem PARP.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: NewConnect, biznes, firma, kariera, sukces


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »