kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Nagrody dla przedsiębiorczych kobiet
2008/11/10 18:40:00

W tegorocznej edycji konkursu Darboven Idee Grant dla Kobiet Przedsiębiorczych jury wytypowało do nagród dwie laureatki Katarzynę Przybył - Tamowicz i Magdalenę Pyszczek.

Nagrody w wysokości po 50.000 zł wręczył Albert Darboven, prezes rodzinnej firmy J.J.Darboven GmbH & CO. Honorowy patronat nad konkursem objęli Danuta Wałęsa – żona prezydenta RP, Iwona Guzowska – poseł na sejm RP, Magdalena Adamowicz – żona prezydenta Gdańska i marszałek województwa pomorskiego – Jan Kozłowski.

W konkursie mogła wziąć udział każda kobieta, obywatelka Polski, która miała innowacyjny pomysł na własny biznes. Mogły to być zarówno panie, które opracowały interesujący koncept działalności własnej firmy jak i te, które już zrealizowały nowatorski pomysł i kierują własnym przedsiębiorstwem nie dłużej niż 3 lata. Gala odbyła się 6 listopada w Gdańsku.

Konkurs Darboven Idee Grant dla Kobiet Przedsiębiorczych ma na celu: wspieranie innowacyjności, kreatywności i ducha przedsiębiorczości polskich kobiet, promowanie ambitnych, ponadprzeciętnych projektów biznesowych, wyróżnianie przedsiębiorczych jednostek, wspieranie samodzielności zawodowej oraz idei aktywnego społeczeństwa, tworzenie nowych miejsc pracy, umacnianie dobrych stosunków polsko – niemieckich.

W tym roku na konkurs zgłoszono 193 projekty. Były to zgłoszenia z różnych dziedzin biznesu, nauki, sztuki. Jury wybrało 13 projektów na podstawie streszczeń; natomiast do finału konkursu postanowiono dopuścić 4 zgłoszenia: Katarzyna Przybył - Tamowicz, serwis WWW, w którym można porównywać kierunki studiów oraz - w przyszłości - wysyłać drogą mailową aplikacje na wybrany kierunek studiów - serwis w zaawansowanym stopniu przygotowany, rusza oficjalnie w internecie na początku 2009r.; Magdalena Pyszczek - ośrodek badawczo-rozwojowy w branży opakowań (od projektu
po badanie reakcji rynku) oraz szkoleniowy; firma istnieje (Agencja Reklamowa, która w przyszłości ma zostać rozwinięta w ośrodek), bez produkcji opakowań (produkcja na zewnątrz); marzenie - stworzenie Polskiej Szkoły Opakowań; Małgorzata Dwornikiewicz - Opalińska - firma szkoleniowa dla kobiet rozpoczynających działalność biznesową, internetowy klub biznesowy dla kobiet; firma już istnieje i prowadzi szkolenia psychologiczne dla kobiet w biznesie; Jolanta Filipowicz - produkcja palet kartonowych (tekturowych). Firma już istnieje, palety pomyślnie przeszły testy na zgniatanie w warunkach laboratoryjnych, obecnie są "testowane" przez odbiorców (używane przez kilka znanych firm)

Kryteria decydujące o zwycięstwie w konkursie to: stopień innowacyjności i oryginalności pomysłu, osiągnięty lub przewidywany sukces rynkowy, osobiste zaangażowanie w projekt, liczba stworzonych miejsc pracy, względnie liczba planowanych zatrudnień.
()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Darboven Idee Grant, biznes, kobiety przedsiębiorcze, nagrody


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »