kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Nagrody dla przedsiębiorczych kobiet
2008/11/10 18:40:00

W tegorocznej edycji konkursu Darboven Idee Grant dla Kobiet Przedsiębiorczych jury wytypowało do nagród dwie laureatki Katarzynę Przybył - Tamowicz i Magdalenę Pyszczek.

Nagrody w wysokości po 50.000 zł wręczył Albert Darboven, prezes rodzinnej firmy J.J.Darboven GmbH & CO. Honorowy patronat nad konkursem objęli Danuta Wałęsa – żona prezydenta RP, Iwona Guzowska – poseł na sejm RP, Magdalena Adamowicz – żona prezydenta Gdańska i marszałek województwa pomorskiego – Jan Kozłowski.

W konkursie mogła wziąć udział każda kobieta, obywatelka Polski, która miała innowacyjny pomysł na własny biznes. Mogły to być zarówno panie, które opracowały interesujący koncept działalności własnej firmy jak i te, które już zrealizowały nowatorski pomysł i kierują własnym przedsiębiorstwem nie dłużej niż 3 lata. Gala odbyła się 6 listopada w Gdańsku.

Konkurs Darboven Idee Grant dla Kobiet Przedsiębiorczych ma na celu: wspieranie innowacyjności, kreatywności i ducha przedsiębiorczości polskich kobiet, promowanie ambitnych, ponadprzeciętnych projektów biznesowych, wyróżnianie przedsiębiorczych jednostek, wspieranie samodzielności zawodowej oraz idei aktywnego społeczeństwa, tworzenie nowych miejsc pracy, umacnianie dobrych stosunków polsko – niemieckich.

W tym roku na konkurs zgłoszono 193 projekty. Były to zgłoszenia z różnych dziedzin biznesu, nauki, sztuki. Jury wybrało 13 projektów na podstawie streszczeń; natomiast do finału konkursu postanowiono dopuścić 4 zgłoszenia: Katarzyna Przybył - Tamowicz, serwis WWW, w którym można porównywać kierunki studiów oraz - w przyszłości - wysyłać drogą mailową aplikacje na wybrany kierunek studiów - serwis w zaawansowanym stopniu przygotowany, rusza oficjalnie w internecie na początku 2009r.; Magdalena Pyszczek - ośrodek badawczo-rozwojowy w branży opakowań (od projektu
po badanie reakcji rynku) oraz szkoleniowy; firma istnieje (Agencja Reklamowa, która w przyszłości ma zostać rozwinięta w ośrodek), bez produkcji opakowań (produkcja na zewnątrz); marzenie - stworzenie Polskiej Szkoły Opakowań; Małgorzata Dwornikiewicz - Opalińska - firma szkoleniowa dla kobiet rozpoczynających działalność biznesową, internetowy klub biznesowy dla kobiet; firma już istnieje i prowadzi szkolenia psychologiczne dla kobiet w biznesie; Jolanta Filipowicz - produkcja palet kartonowych (tekturowych). Firma już istnieje, palety pomyślnie przeszły testy na zgniatanie w warunkach laboratoryjnych, obecnie są "testowane" przez odbiorców (używane przez kilka znanych firm)

Kryteria decydujące o zwycięstwie w konkursie to: stopień innowacyjności i oryginalności pomysłu, osiągnięty lub przewidywany sukces rynkowy, osobiste zaangażowanie w projekt, liczba stworzonych miejsc pracy, względnie liczba planowanych zatrudnień.
()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Darboven Idee Grant, biznes, kobiety przedsiębiorcze, nagrody


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»