kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Płeć w życiu publicznym
2006/10/25 13:40:10

Konferencję o roli płci w życiu publicznym w Polsce organizuje w najbliższy czwartek Koło Naukowe Studentów Politologii Wydziału Politologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Podczas obrad zostanie przeanalizowana rola i pozycja kobiet i mężczyzn w dzisiejszym życiu społeczno-politycznym.

Podczas dwóch dni dyskusji panelowych uczestnicy poruszą problemy związane z przejawami działalności kobiet i mężczyzn w polityce, nauce, mediach i na rynku pracy. Jak różnią się dokonywane w tej samej sytuacji wybory życiowe? Co dzieli, a co łączy kobiety i mężczyzn jako pracowników i pracodawców? Czy tak samo widza swój udział w życiu publicznym? Biorący udział w konferencji przyjrzą się zacieraniu stereotypów i zmianie tradycyjnych ról w rozwijającym się świecie.

Wśród tematów konferencyjnych znajdą się m.in.: „Kobiety w wyborach do Sejmu RP od 1991 r.”, „Organizacje kobiece w Polsce”, „Narodziny trzeciej płci. Kobieta w prawach i realiach II RP”, „Wizerunek nowego mężczyzny w magazynie Men’s Health”, „Facet i kobieta, czyli przemoc symboliczna w Internecie”, „Słaba płeć w silnych mediach”, „Kiedy ona zarabia więcej – małżeństwa i związki kobiet, które odniosły sukces”, „Mężczyźni w zawodach sfeminizowanych”. Konferencję zakończy referat dr hab. Tomasza Szlendaka z Instytutu Socjologii UMK „Strategia leniwej maskotki, albo jak przetrwać w świecie kobiet?”


Polska.pl
Oprac: Maciej Pancer

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: polityka, praca, płeć, życie publiczne


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »