kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Praca czy macierzyństwo?
2009/10/8 16:20:00

Według potocznych opinii macierzyństwo to stan, który odmienia kobietę na całe życie. Tymczasem współczesna gospodarka nie oczekuje mentalnych rewolucji jednostki, ale permanentnego rozwoju pracownika. Czy matka może więc być dobrym pracownikiem?

"Sama jestem zdziwiona jak można dojść do perfekcji w organizacji planu dnia" - stwierdza Agnieszka Cegielska, reporterka i prezenterka, która od kilku tygodni spełnia się w nowej roli - roli matki. Agnieszka, jak i tysiące innych kobiet nie chce porzucać swojego dorobku zawodowego, ale zamierza sprawnie łączyć rolę zawodową z macierzyństwem. Czy jest to możliwe?

Trudno jest pogodzić rolę matki i kobiety pracującej. Wie o tym niejedna mama, która odprowadza dziecko do żłobka czy przedszkola na czas swojej pracy, ale poświęca mu wiele czasu po zakończeniu zawodowych obowiązków. Jest to ogromny wysiłek, często niedoceniany przez otoczenie.

Rosnący udział matek w życiu zawodowym powiązany jest bowiem nie tylko z potrzebą ratowania domowego budżetu. Dla wielu kobiet praca zawodowa stwarza możliwość realizacji własnych ambicji i pełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym. Aktywna postawa matki, która przy tym nie zaniedbuje swojego macierzyństwa może stać się idealnym wzorcem dla dziecka.

Na pytanie: Co poradziłabyś przyszłym matkom, które dziś żyją dynamicznie i robią kariery zawodowe? Agnieszka Cegielska odpowiada: "Poradziłabym, żeby starały się być mamami szczęśliwymi, spełnionymi, nie zapominały o sobie i swoich potrzebach, bo dziecko to barometr naszych uczuć. Kiedy my się uśmiechamy, ono uśmiecha się podwójnie".()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Agnieszka Cegielska, aktywne macierzyństwo, ciąża, dzieci, dzieci czy praca, dzieci i praca, dziecko


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»