kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wspieranie kobiet naukowców
2007/10/14 13:20:00

Politechnika Wrocławska Biuro Grantów i Funduszy Europejskich zaprasza na międzynarodową konferencję „Femstart”, poświęconą wspieraniu kobiet naukowców w zakładaniu własnych firm.

Obecnie na uczelniach europejskich przedsiębiorczość jest coraz częściej elementem programów nauczania oraz systemów wspierających rozpoczynanie działalności gospodarczej. Mimo, że kobiety stanowią około 50% wszystkich studentów, nadal pod względem przedsiębiorczości własnej stanowią zdecydowaną mniejszość. Jakie szczególne przeszkody zniechęcają kobiety naukowców do rozpoczynania tego typu kariery? Dlaczego struktury uczelniane wspierające przedsiębiorczość nie są w stanie zachęcić kobiety do rozpoczęcia własnej działalności?

Celem projektu FemStart jest podniesienie świadomości tego zagadnienia, przedstawienie dobrych praktyk oraz umożliwienie dyskusji wśród ekspertów na temat w jaki sposób można dostosować istniejące środki w celu zwiększenia udziału kobiet w działaniach wspierających przedsiębiorczość, organizowanych na uczelniach. Seria publicznych debat na ten temat zostanie zorganizowana w Niemczech, Hiszpanii, Polsce, Łotwie, Rumunii oraz Holandii.

Konferencja we Wrocławiu jest trzecią konferencją organizowaną w ramach projektu. Wezmą w niej udział osoby zajmujące się wspieraniem kobiet naukowców oraz oferujące doradztwo w kwestiach związanych z przedsiębiorczością na uczelniach wyższych.

Data i miejsce: 17-18.10.2007, Politechnika Wrocławska, Aula, Wybrzeze Wyspiańskiego 27, Wrocław

Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: FemStart, działalność gospodarcza, konferencja, naukowiec


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»